Bizonyos tudományos reprodukciós centrumok véleménye szerint a normál terhesség kialakulásához és fenntartásához az úgynevezett Th2-es immunválasz megléte szükséges. Viszont a Th1-es immunállapot inkább a terhesség ellen ható tényező. A Th1/Th2 immunállapot jellemzésére a Th1/Th2 arányszám használható. A LabMagisternél a Th1/Th2 arányszámot bizonyos gyulladásos anyagok mennyiségi meghatározása nyomán tudjuk számolni. Minél kisebb ez az arányszám, annál inkább Th2 orientáltságú a vizsgált személy immunállapota.
A Th1/Th2 immun-orientáltság meghatározásához az egyes limfociták (fehérvérsejt fajta) által termelt specifikus gyulladásos fehérjék mennyiségét és egymáshoz viszonyított arányát határozzák meg. A Th1 típusú immunsejtek zömében IFNg át,TNFa-t és IL-2 őt, míg a Th2-es immunsejtek főleg IL-4, IL-5, IL-6, IL-10, IL-13 termelnek.
A vizsgálat gyakorlati megvalósításához szakszerűen vett, alvadásgátolt perifériás vénás vér szükséges, melyből a LabMagister Kft. laborjaiban kipreparálják a mononukleáris sejteket, az úgynevezett PBMC frakciót. Ez a vérben a fehérvérsejtek egy csoportja, amely tartalmazza a limfocitákat, NK sejteket és a monocitákat is). A PBMC sejtekhez olyan anyagot adnak, amely arra serkenti őket, hogy a rájuk jellemző gyulladásos anyagokat termeljenek. A gyulladásos anyagok kijutnak a sejtekből a sejtkultúra oldatába, ahonnan a mennyiségük számszerűen meghatározható. A LabMagister Kft.-nél a Th1-es immunállapot jellemzésére az IFNg szintet, míg a Th2 állpotra az IL-4 szintet használják. Tehát Th1/Th2 arány jellemzésére az IFNg/IL-4 arányt adják meg. A LabMagister Kft. referencia tartománnyal rendelkezik mind az IFNg, mind pedig az IL-4 szinteket illetően. Abszolút értékek nem léteznek arra vonatkozóan, hogy mely arány az, amely kedvezőtlen. Viszont kedvezőtlen arány gyanúja esetén a kezelések megkezdése előtt és azt követően elvégzett mérések eredményeként láthatóvá válik, hogy a kezelés elmozdította-e az arányt a kedvező irányba.