A teljes nemi érettség kifejlődését követően a teherbeesés esélye 27 éves kor után elkezd csökkenni, majd 35 éves kor fölött rohamosan tovább romlik. Ez a korfüggő csökkenés kifejezhető a petefészek kapacitással, mely egy átlagos, 30 éves nőnél 12%. Viszont a negyvenedik életévnél ez már csak 3%.
A petefészek kapacitás, melyet az Anti-Müllerian hormonal (AMH) tudunk ellenőrizni, a kor előrehaladtával erős csökkenést mutat.
Látható, hogy 35 év felett a terméketlenség legfőbb okának a korosodás okozta normális, fiziológiás és hormonális változások tekinthetők.
Egy, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által készített, tanulmány szerint a 30 éves korú nők között a meddők arány 7-12%, a 35 éveseknél ez a szám 13-22%-ra növekszik, míg a 40 éves korban a meddő nők aránya már 24-46%-ra tehető.
Tudva a teherbeesés esélyének szoros életkor függését, családtervezés alkalmával érdemes kikérni egy szakorvos véleményét. Különösen akkor forduljunk szakorvoshoz, ha 35 éves kor alatt egy, a fölött másfél év védekezés nélküli nemi együttlét sem vezetett terhességhez. Amennyiben a meddőségi kivizsgálás a hölgy oldaláról olyan elváltozást mutat ki, amely eleve lehetetlenné teszi a természetes úton való megtermékenyülést, de amúgy a hölgynek van még peteérése, a szakorvosok
asszisztált reprodukciós beavatkozást javasolnak. Ezen beavatkozások arra feljogosított intézményben (meddőségi centrumok) zajlanak.